ЧОМУ МОВЧИТЬ МАЛЮК ?

Дата: 27.11.2019 11:43

Результат пошуку зображень за запитом "чому мовчить малюк"        Кожна   маленька дитинка – неповторна особистість. Шлях   у  доросле життя у всіх однаковий, але кожний проходить його  у  своєму  темпі, все це суто індивідуальне.  Мовленнєвий розвиток теж  є  індивідуальним для кожної дитини, але  є   певні норми розвитку мовлення для кожного віку.

Гуління  - виникає в результаті спілкування дитини з дорослим у віці від 2 до 5-7 міс.;

Лепет     - виникає в 4 місяці і триває до 30 тижнів;

Слова    - перші слова виникають у віці  11-12 місяців;

Фраза    - формується у дитини у віці 2-2,6 років,  з'являються питання «де?»,»куди?»,  з

3-х років  -«чому», «коли?»;

Зв'язне мовлення -  з'являється з відтворенням коротких оповідань, віршів.

З  трьох років, до 4-х років дитина оволодіває умінням складати розповідь за картинкою, а до 5 років оволодіває елементами контекстної мови.

Останнім  часом спостерігається тенденція до збільшення кількості дітей з проблемами мовленнєвого розвитку, яке починає проявлятися вже у ранньому віці (від народження до 3 років).

Чому виникає затримка мовленнєвого розвитку у дітей? Причин може бути декілька, і іноді вони діють у комплексі.

ПРИЧИНИ ЗАТРИМКИ МОВЛЕННЄВОГО РОЗВИТКУ

1.  Недостатнє  мовленнєве спілкування з дитиною, або гіперопіка :   якщо дорослі не говорять  з дитиною або говорять   занадто багато, не даючи їй  «уклинитися», якщо  вгадують всі її бажання, у дитини не   формується потреба у вербальному вираженні емоцій та  вимог.

2.  Генетично обумовлений уповільнений темп розвитку нервових клітин, що відповідають за мовлення.

3.  Травми, інфекції та інтоксикації, перенесені в період внутрішньоутробного розвитку,  під час пологів і протягом першого року життя.

4.  Імунологічна несумісність матері та плоду.

5.  Проблеми зі слухом:  дитина вчиться говорити,  відтворюючи мову дорослих,  якщо  вона  не може нормально їх чути - вона не зможе і відтворити їх мову.

6.  Спадковість.

Затримка  мовлення після   трьох  років  може згубно впливати  не  тільки  на  мовні здібності, але  й  на  здатність  читати,  писати, навіть думати . Тобто йде  затримка розвитку всієї психіки дитини. Тому варто звернути увагу, якщо розвиток дитини сильно відрізняється від вікових норм,  і  звернутися  до  фахівця (невропатолога, логопеда, психолога)  за допомогою. Чим раніше виявлено  проблему, тим легше з нею впоратися і уникнути подальших ускладнень.