A A A K K K
для людей з порушеннями зору
Жашківський ліцей №3
Жашківської міської ради Черкаської області

Порядок реагування на випадок булінгу

Дата: 26.06.2020 12:51
Кількість переглядів: 282

Порядок реагування на доведені випадки булінгу (цькування) в навчальному закладі загальної освіти та відповідальність осіб, причетних до булінгу (цькування)

  1. У день подання заяви видається наказ у закладі освіти про проведення розслідування із визначенням уповноважених осіб.
  2. Наказом створюється комісія з розгляду випадків булінгу (цькування) за участю педагогічних працівників, практичного психологічної служби, батьків потерпілого та булера, керівника закладу, інших зацікавлених осіб.
  3. Уповноважена особа закладу освіти у 3-денний період з моменту отримання заяви скликає засідання комісії з розгляду випадків насильства, булінгу (цькування).
  4. Уповноважена особа у разі виникнення підозри, або отримання заяви щодо насильства, булінгу, жорстокого поводження зі здобувачем освіти/працівником закладу освіти або якщо є реальна загроза його вчинення (удома, з боку однолітків, з боку інших) проводить зустріч із особою, стосовно якої є інформація про жорстоке поводження. У процесі розмови, якщо особа підтверджує факт жорстокого поводження чи насильства щодо неї, уповноваженій особі необхідно з’ясувати терміни подій, які відбулися, та отримати письмове пояснення.
  5. Комісія з розгляду випадків насильства, булінгу (цькування) у 7-денний період з моменту отримання заяви проводить розслідування, з’ясовує всі обставини та за результатами розслідування приймає відповідне рішення та рекомендації. За підсумками роботи комісії складається протокол.
  6. Для прийняття рішення та вжиття відповідних заходів реагування результати проведеного розслідування узагальнюються наказом по училищу.       
  7. Якщо випадок цькування був одноразовим, питання з налагодження мікроклімату та розв’язання конфлікту вирішується у межах навчального закладу учасниками освітнього процесу. Результат  розслідування та рішення комісії доводиться керівником закладу до відома постраждалого. У випадку, якщо постраждалий не згодний з рішенням комісії, керівник закладу повідомляє про право звернутися із заявою до органів Національної поліції  України.
  8. Якщо комісія визнала, що це був булінг, а не одноразовий конфлікт, то керівник закладу освіти повідомляє уповноважені підрозділи органів Національної поліції України та службу у справах дітей.  
  9. Рішення комісії з розгляду випадків булінгу реєструється в окремому журналі.
  10. Незалежно від рішення комісії керівник закладу забезпечує виконання заходів для надання соціальних та психолого-педагогічних послуг здобувачам освіти, які вчинили булінг (цькування), стали його свідками або постраждали від нього.
  11. 11.Цькування неповнолітнього карається штрафом від 50 до 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (850 та 1700 гривень відповідно) або громадськими роботами від 20 до 40 годин. Така ж поведінка, вчинена групою осіб або повторно протягом року після накладення адміністративного стягнення, передбачає штраф від 1700 гривень до 3400 гривень або громадськими роботами від 40 до 60 годин. За булінг, вчинений малолітніми або неповнолітніми особами віком від 14 до 16 років, накладається штраф на батьків або осіб, які їх замінюють.Буллинг детей в школе: предотвращение, профилактика и методы ...

 

 

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було підтверджено