Гіперактивні діти

Результат пошуку зображень за запитом "гіперактивні діти"

Поради батькам гіперактивних дітей:

Виховання дитини в дитячому освітньому закладі - це істотна частина розвитку, але ще більш важливим і невід'ємним компонентом є виховання в сім'ї.
          Дитина повинна відчувати любов і турботу батьків. Психологи радять поменше лаяти гіперактивних дітей, кричати на них і намагатися припинити його будь-які дії силою, обмежувати свободу і активність. Від цього може виникнути тільки зворотна реакція, малюк буде робити «на зло» і продовжувати займатися своїми справами. В цьому випадку необхідно говорити м'яко і спокійно, постаратися захопити дитину чимось іншим, цікавішим, ніж біг, перекидання, стрибання і т.п. Також можна попросити допомогти що-небудь принести/віднести, зібрати іграшки, розкласти по місцях, помити пензлики для фарб і т.д. Дитина буде радий отримати схвалення дорослих за швидкість дій. Важливо якомога більшехвалити, знаходити позитивні сторони, акцентувати увагу навіть на незначних успіхах. Це допомагає зміцнити впевненість дитини у власних силах.
Необхідно зайняти дитини, дати завдання, але тільки одне на певний відрізок часу, щоб він міг його завершити і побачити результат, а також реакцію дорослих.

Підтримання постійного розпорядку дня дисциплінує, виробляє почуття структурованості та системності. Хороший здоровий сон сприяє розумовій активності, підвищення уважності і хорошої пам'яті.
Уникнути перевтоми. Потрібно пам'ятати про зміну видів діяльності і систематичному відпочинку.

Граючи з дитиною, потрібно давати йому можливість самому побудувати гру, бути лідером, діяти за своїм сценарієм, який він вже не буде так охоче порушувати, як нав'язані кимось правила.

Вкрай важливим є достатня фізична навантаження. Дитина повинна витрачати свою надмірну енергію. Допомагають тривалі піші прогулянки, зарядки, спортивні ігри. Особливо ефективно гуляти на природі, щоб не обмежувати простір тісному дитячим майданчиком або вузькою міської доріжкою.

Одна з головних умов - позитивна навколишня обстановка в сім'ї. Очевидно, що дитина буде почувати себе набагато спокійніше, якщо в родині немає сварок, криків і скандалів. Батьки повинні служити яскравим прикладом ставлення до життя і до інших людей.
На закінчення хочеться відзначити, що в першу чергу потрібно розуміти важливість і відповідальність роботи з різними дітьми, особливо схильними до гіперактивності. Дитина до 10 років - це «плавкий матеріал», з якого можна виліпити ідеальну скульптуру. Тому важливо помітити всі особливості дитини, щоб своєчасно допомогти йому позбутися від будь-яких недоліків або відхилень. Головне - любіть дітей, нехай вони відчують, що батьки/вихователі вірять в них, щиро люблять їх і підтримують!

ЧОМУ МОВЧИТЬ МАЛЮК ?

Кожна   маленька дитинка – неповторна особистість. Шлях   у  доросле життя у всіх однаковий, але кожний проходить його  у  своєму  темпі, все це суто індивідуальне.  Мовленнєвий розвиток теж  є  індивідуальним для кожної дитини, але  є   певні норми розвитку мовлення для кожного віку.

11:43 27.11.2019