Освітні програми

1-2-их класів навчальний план складено за Типовою освітньою програмою НУШ 2, розробленою під керівництвом Р.Б.Шияна, затвердженою наказом МОН України від 21.03.2018 №268. На предмет «Українська мова» у 1 та 2 класах виділено по 5 годин та в курсі «Я досліджую світ» передбачено відповідно 2 год (1 кл.) та 3 год (2 кл).

Додаткові години використані у 1-их класах для проведення індивідуальних занять ( по 1 год.), у 2-их класах  - для вивчення курсу за вибором «Розвиток творчих здібностей» (по 1 год.)

Для  3 - 4-их класів навчальний план складений на основі Типової освітньої програми закладів загальної середньої освіти І ступеня, затвердженої наказом МОН України від 20.04.2018 №407 (таблиця 1).

Додаткові  години  розподілені для вивчення курсів за вибором:

• Логіка – по 1 год. (для навчання дітей правилам і законам мислення, формування вміння порівнювати, аналізувати, узагальнювати).
  • Розвиток творчих здібностей  – по 1год. (для розвитку творчого мислення, різних видів пам’яті, уяви, фантазії молодших школярів).

Основна школа

Для  5 - 9-их класів навчальний план складено на основі Типової освітньої програми закладів загальної середньої освіти ІІ ступеня, затвердженої наказом МОН України від 20.04.2018 №405 (таблиця 1, таблиця 8 для 8-А класу з поглибленим вивченням  української мови та літератури).

У 8-А,  9-А та 9-Б класах зменшено кількість годин фізичної культури  - по 2 год., що пов’язано із перевантаженням спортивного залу.

У 8-А  класі із додаткових годин  виділено 4 год. для поглибленого вивчення української мови та літератури. У 5,6,7-их класах введено курс за вибором «Українознавство» (по 1 год.)

Решта додаткових годин використана для проведення факультативних занять:

• Християнська етика – 5-А, 5-Б, 6-А, 6-Б класи – по 1 год.
  • Психологія спілкування - 5-А, 5-Б, 6-А, 6-Б класи – по 1 год.,
  • Сімейна розмова - 7-А, 7-Б класи – по 0,5 год.
  • Людина і світ професій - 8-А, 8-Б, 9-А, 9-Б класи – по 1 год.
  • Видатні постаті України - 9-А, 9-Б класи – по 1 год.
  • Практикум з українського правопису – 9-А, 9-Б  класи – 1 год.
  • Основи споживчих знань – 7-А, 7-Б, 8-А, 9-Б класи – по 1 год.
  • Нащадкам козацької слави – 5-А, 5-Б, 6-А, 6-Б класи – по0,5 год.
  • Українознавство – 8-Б клас – 1 год.

Старша школа

Реалізуючи положення Концепції загальної середньої освіти щодо переорієнтації навчально-виховного процесу на особистість дитини, з метою задоволення освітніх потреб учнів старшу школу переведено на профільне навчання: 10-А клас – універсального, 10-Б та 11-Б класи – української філології, 11-А клас – математичного профілів.

Для  10-11-их класів навчальний план складено на основі Типової освітньої програми закладів загальної середньої освіти ІІІ ступеня, затвердженої наказом МОН України від 20.04.2018 №408 (таблиця 2, 3).

За вибором учнів як обов’язково-вибіркові предмети (по 1,5 год.) в 10-их класах вивчатимуться інформатика та мистецтво, в 11-их класах продовжиться вивчення інформатики та технологій.

Вивчення предмета «Захист Вітчизни» здійснюватиметься окремо для хлопців та дівчат.

Для недопущення перевантаження дітей та відповідності загальної кількості годин 5-денному режиму зменшено кількість годин фізичної культури  - по 2 год.

Із додаткових годин в 10-Б, 11-А та 11-Б класах виділено години  для профільних предметів, решта годин використано для проведення  курсів за вибором факультативних занять:

• курс за вибором «Математика. Готуємось до ЗНО»  (1 год.)  у 10-А класі
  • курс за вибором «Визначні постаті України» (по1 год.) – у 10-А та 11-Б класах