27 квітня святкують День «Розкажи історію»

Дата: 27.04.2023 08:47

На зображенні може бути: текст Можливо, це малюнок: текст  На зображенні може бути: текст

Чи розказуєте ви дітям історії?

І як ви дивитеся на те, щоб частіше пропонувати дитині таке: «Давай-но я розповім тобі цікаву історію?».

Діти люблять слухати автобіографічні історії. Коли у вас випав перший зуб? Хто був вашим улюбленим учителем? Роздуми про своїх мам чи тат, як про маленьких дітлахів можуть запалити уяву дитини. Можливо, ви захочете поділитись історією, що сталася з вами, про домового, який жив на горищі будинку вашої прабабусі. І немає нічого більш приємного для дитини, ніж історія про те, як мама, або тато пустували в дитинстві та до яких наслідків призвели ці пустощі. Діти радіють цим проблискам минулого, які пов'язують їх з улюбленими батьками.

Коли ви розповідаєте історії, то тим самим показуєте дитині, як правильно поєднувати слова й вибудовувати їх у певній послідовності, щоб розповідь набувала краси та сенсу. Коли ви ділитесь чимось новим про себе, що для ваших дітей буде цікавим або захоплюючим, це може стати стартовим майданчиком для запитань та обговорень. Найголовніше – ви прищеплюєте дитині любов до мови та пригод, яка супроводжуватиме її все життя.

Отже, зробіть глибокий вдих і починайте: «Одного чудового дня...».