МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ ДИТЯЧОЇ КНИГИ

Дата: 02.04.2024 08:50

Міжнаро‌дний день дитя‌чої кни‌ги» | Донецький обласний палац дитячої та  юнацької творчості

Щороку 2 квітня уся всесвітня спільнота відзначає Міжнародний день дитячої книги (International Children’s Book Day). Це свято привертає увагу всіх дітей та їхніх батьків до надзвичайної важливості книжки в житті юних читачів. Адже саме вона відкриває малятам двері у великий та незнайомий світ, знайомить з невідомими раніше істотами, розкриває таємниці життя, сприяє становленню особистості. Це свято книги, дитинства та магії казки.

Свято вирішили відзначати 2 квітня, тому що в цей день народився автор улюблених дитячих казок – Ганс Крістіан Андерсен.

Перша книга для дітей в Україні була надрукована у 1574р. у Львові - «Буквар». Це зробив Іван Федорович.

▪ Олена Пчілка одна з перших почала перекладати дитячі твори різних письменників, а робила вона це для своїх дітей, щоб ті могли читати рідною мовою.

▪ Серед сучасників варто звернути увагу на таких письменників:
Ганна Чубач, Сергій Оксеник, Сашко Дерманський, Володимир Рутківський, Леся Кічура, Тарас Прохасько та Мар’яна Прохасько, Емма Андієвська, Сашко Лірник…

▪ Вчені довели: діти, які відчувають інтерес до читання, розвиваються швидше від однолітків.