Андріївські вечорниці

Дата: 30.11.2023 19:52

З – поміж найбільших зимових свят чи не найвеселішим та найочікуванішим є день Андрія, 6 грудня, коли, за українським звичаєм, сільська молодь збиралася в одній хаті, влаштовуючи там усілякі забави. З метою поглиблення знань учнів про зимові календарні свята, ознайомлення дітей зі звичаями святкування вечорниць, сприяння відродженню національної свідомості, виховання у дітей поваги до народних традицій у нашому ліцеї ЗДВР Л.А. Петренко, класним керівником Р.П Кисіль та помічником вчителя  К.С Маламурою в 3-А класі було організовано та проведено «Андріївські вечорниці». Особливо всім сподобалася забава із калитою. Калита - символ свята, обрядовий корж, що готується на свято Андрія.

Звучали народні пісні, веселі конкурси, чарівне ворожіння, смачна калита. Наша молодь пишається народними обрядами наших пращурів, адже це величезний скарб, який передається із покоління до покоління. Учні відтворили один із пластів колоритної української культури. І ще раз показали наскільки самобутньою є наша історія та наші звичаї.