Ми всі різні, але разом ми створюємо краще суспільство.
Ми всі різні, але разом ми створюємо краще суспільство.
Толерантність — це мистецтво жити з іншими людьми та з іншими ідеями. Кофі Аннан, Генеральний секретар ООН (1997-2006), лауреат Нобелівської премії миру
Щорічно 16 листопада в усьому світі відзначається Міжнародний день толерантності. Саме цього дня у 1995 році за рішенням ЮНЕСКО ухвалили Декларацію принципів терпимості.
У ній йдеться про рівність усіх людей, незалежно від їхнього віросповідання, етнічної належності або кольору шкіри. Ці принципи закріпили у Загальній декларації прав людини, що проголошує неприйняття усіх форм дискримінації.
Саме тому практичним психологом закладу Сміщенко С. С. разом з учнями 7-А класу було проведено заняття з елементами тренінгу на тему: "Ми різні, але ми рівні". Під час уроку діти закріпили знання та розуміння значення толерантності та толерантна людина, виконали ряд практичних вправ, зобразили малюнки на тему: "Толерантність очима дітей".
Такі заняття допомагають учням стимулювати уяву у пошуках власного розуміння толерантності; сформувати чітке уявлення про толерантність; розвивати навички спілкування з іншими людьми, взаємодії з ними на основі співчуття, співрозуміння, доброзичливості. Виховувати здатність бачити і розуміти відмінність іншої людини від себе, вчити встановлювати стосунки на доброзичливій основі; сприяти формуванню ціннісних установок на толерантне спілкування та навичок толерантної поведінки; виховувати чуйність, взаємоповагу, людяність, терпимість і небайдужість. Адже толерантність є важливим компонентом життєвої позиції зрілої та психічно здорової особистості, яка має свої цінності та інтереси.