Міжнародний День пам'яті жертв Голокосту
27 січня у різних країнах світу вшановують пам'ять жертв Голокосту (у приблизному перекладі з грецької це слово означає «всеспалення», інше значення – катастрофа). Це – День віддання належної шани жертвам масових розстрілів людей, переважно єврейської національності, у 1941–1943 роках, здійснюваних німецьким окупаційним командуванням під час Другої світової війни.
Дату 27 січня обрали не випадково, саме цього дня у 1945 році був визволений найбільший з гітлерівських концтаборів, Освенцим (Аушвіц-Біркнау), через який пройшли, як свідчать документи Нюрнберзького трибуналу, 2,5 мільйона людей, 90 відсотків з яких були євреї. Усього у фашистських таборах смерті було знищено шість мільйонів євреїв і мільйони людей інших національностей.
У нашому закладі була оформлена виставка історичної літератури "Життя людей в умовах окупації. Концтабори та масове знищення людей. Голокост".
Ми запалюємо свічку, щоб вшанувати 11 мільйонів людських душ, які були знищені за наказом Гітлера, Гімлера, Геббельса, Геринга – це вони перетворили на пустелю цілі області, зруйнували сотні міст, спалили десятки тисяч сіл.
У цей день, День скорботи і пам’яті, ми приєднуємося до загальної печалі і прагнемо співчувати всьому цьому болю та втраті, ім’я яким - Голокост. Цю втрату ніяк не заповнити. Вже не запобігти. Але нехай живе надія, що подібного більше ніколи не повторитися!