Участь у методичних заходах педагогів ліцею під час весняних канікул
В освітньому закладі створені належні умови для розвитку особистості педагогів, самоосвіти, систематичної, групової та індивідуальної роботи. Методична робота - цілісна система заходів, яка спрямована на всебічне підвищення професійної майстерності вчителів, досягнення результативності в освітньому процесі. Участь кожного педагога в різноманітних методичних заходах дає можливість розкрити власні здібності та обдарування.
Відповідно плану роботи методичної спільноти асистентів вчителів інклюзивних класів ліцею №3 та з метою формування інклюзивної й організаційної компетентностей педагогів проведено засідання «круглого столу»: "Інноваційні технології навчання дітей з особливими освітніми потребами".
Розглянуті питання щодо створення сприятливих умов для навчання і виховання дітей з особливими освітніми потребами; технології та інтерактивні методи, методи арт-терапії, методика Марії Монтессорі дають можливість застосовувати в практичній роботі, поповнювати свої знання стосовно форм і методів роботи з дітьми з ООП, обмінюватися досвідом, ділитися практичними напрацюваннями.
Засідання МС вчителів початкових класів під керівництвом Антонюк Н.І. за темою:
«Предметний інтенсив».
Наталія Іванівна наголосила, що урок у початковій школі в контексті сучасних викликів має задовольнити потреби дітей, батьків. STEM-освіта запроваджується в новій українській школі та сприяє розвитку навичок критичного мислення, розв'язуванню проблем необхідних для подолання труднощів, з якими діти
можуть зіткнутися в житті.
Учасники засідання поділилися з колегами розробкою уроку-дослідження «Рух машинки», основна ідея якого: побудувати свою машинку та змусити рухатися.
Бондар Н.І. з власного досвіду поділилася міні-проєктами «Екологічна годівниця», «Казковий світ моря», свято-досвід «Властивості мильної води», участь у тематичних конкурсах. Пига Л. А. розповіла про досліди «Чиста душа», «Повітряна кулька», творчі роботи «Килимок із ниток», «Готуємо разом», міні-проєкт «Птахи рідного краю».
Вчителі початкових класів були активними учасниками методичних заходів, що проводилися відділом освіти, виступали із доповідями, презентували свій досвід роботи та ділилися з колегами своїми надбаннями.
На засіданні вчителі – філологи(керівник Жуковська Н.В.) поділилися досвідом роботи з викладання літератури з художнім текстом в умовах дистанційного навчання, звернули увагу на актуальність уроків, розглянули форми роботи з текстами письменників літератури рідного краю. Зосередилися на питаннях застосування різноманітних способів візуалізації, що дає можливість урізноманітнити навчання на уроках української мови та літератури, зарубіжної літератури.
Члени методичної спільноти вчителів суспільно-гуманітарної галузі (керівник Цимбал В.О.) обговорили доповідь Затишняк Т.Ф. «Використання іноваційних технологій при вивченні історії», взяли участь у практичному занятті Апенькіної А.П. щодо психологічного розвантаження для дітей та вчителів під час уроків англійської мови.
Обговорено питання вибору підручників. Проаналізовано результати участі обдарованих учнів в олімпіадах міського етапу та участі в науково-дослідницьких проєктах МАН.
Педагоги ліцею постійно працюють над підвищенням свого фахового рівня. І лише, перебуваючи в творчому пошуку, досягають високих результатів.