5 грудня в Україні і світі відзначили Міжнародний день волонтера
Волонтер у перекладі з англійської мови означає «добровільний помічник». Це люди, які безоплатно працюють скрізь, де потрібна їхня допомога.
Офіційна назва Дня волонтера - Міжнародний день добровольців в ім’я економічного і соціального розвитку.
В Україні волонтерський рух розпочався у 90-х роках XX століття, а сьогодні визнаний на рівні держави і регламентується Законом України «Про волонтерську діяльність».
За умов воєнного часу поняття «волонтер» для України набуло надзвичайно важливого значення, адже це - тисячі людей, які об’єднуються задля підтримки всіх, хто потребує допомоги.
Також волонтери допомагають дітям і дорослим, піклуються про здоров’я тварин, забезпечують їх комфорт та безпеку. Тому цей день є нагодою вшанувати та висловити вдячність волонтерам за їхню самовіддану працю і безкорисливий внесок на благо суспільства.
Благодійність та волонтерство – найвищий вияв гуманності. Саме завдяки цій людській здатності – безкорисливо прийти на допомогу іншим – у світі не зникає добро. Вона пробуджує в людині співчуття, співучасть, солідарність і відповідальність за те, що відбувається поряд з нею.
Необхідно з ранніх років надавати дитині можливість робити добрі справи, враховуючи при цьому рівень її інтелектуального та емоційного розвитку, її готовність співчувати людям. Розвиваючи в дітях милосердя, ми допомагаємо їм набувати внутрішньої готовності вибачати, чуйності до проблем інших людей, співчуття й людяності.
Безкорислива допомога здатна розвинути це прекрасне почуття. Дітям важливо відчувати себе потрібними, тому в нашому ліцеї всі учасники освітнього процесу активно долучилися до проведених акцій «Кошик щастя» для дітей, які опинилися в складних життєвих ситуаціях, «Допомога ЗСУ», збір продуктів харчування, засобів гігієни та ліків.
Участь у всіх заходах вкотре показали, наскільки кожен допомагаючи іншим, відчуває свою користь і свої можливості. Коли дитина бере участь у благодійних та волонтерських акціях, вона так чи інакше аналізує й порівнює становище нужденної дитини (або дорослого) і своє власне. В її серці народжується вдячність батькам, близьким, друзям. Найголовніше - не забувати про те, що будь-яка посильна допомога - безцінна.
Висловлюємо слова щирої вдячності волонтерам - усім, хто знайшов у собі силу, відвагу та доброту здійснювати добрі справи, не вимагаючи нічого натомість!